Dailylentės

Dailylentes, skirtas lauko apdailai, rekomenduojama rinktis iš eglės medienos: 14 – 16% drėgnumo. 18 – 30 mm storio.

Lauko dailylenčių profilius galima suskirstyti i keturias grupes:

  • klasikiniai,
  • imitaciniai,
  • pastogės pakalimo,
  • šiurkščiu paviršiumi.

Klasikinio profilio dailylentės įprastai naudojamos fasadų sienų apdailai, yra lygiu obliuotu paviršiumi, turi pusę „špunto“. Galima pasirinkti „špunto“ ilgį, plokštumos plotį, briaunų nupjovimo kampą.

 

Imitacinių profilių dailylentės yra taip pat naudojamos sienų apdailai, sumontavus šias lenteles gaunama eglės šakų, rąstų imitacija, todėl dažnai vadinami tiesiog „Eglutė“, „Rąstelis“.

 

Dailylentės, pastogės pakalimo profilių, dažniausiai naudojamos stogo pakalimui, vėjalentėms, langų apvadams. Dailylentės neturi „špunto“, montuojant paliekamas minimalus tarpelis, kad galėtų cirkuliuoti oras.

 

Dailylentės su šiurkščiu paviršiumi ypatingos, nes jų paviršius pjaunamas specialiu juostiniu pjūklu. Priklausomai nuo projekto šie profiliai gali būti naudojami ir sienų apdailai, ir stogo pakalimui. Dailylentės, turinčios šiurkštų paviršių sugeria daugiau dažų, taip mediena yra labiau apsaugoma nuo aplinkos veiksnių.

 

Dailylentes, skirtas vidaus apdailai, galima rinktis tiek iš eglės, tiek iš pušies medienos, 10 – 12% drėgnumo, 12 – 20 mm storio. Eglines dailylentes nuo pušinių lengviausia atskirti pagal šakų dydį ir kiekį. Eglinės dailylentės turi daug mažų šakelių, o pušinės – mažai šakų, bet jos didesnės.

 

Vidaus dailylentės gali būti įvairių profilių, pagrindinis išskirtinumas yra pilnas įlaidas / „špuntas“.