Grindlentės

1. Masyvo grindų lentos

 

Medinės grindlentės yra natūralus produktas iš pušies arba eglės medienos, taip pat gali būti grindų lentos iš beržo, uosio ar ąžuolo medienos. Priklausomai nuo grindų tipo naudojamos įvairaus pločio ir storio lentos. Grindlentės gali būti „špuntuotos“ iš keturių arba iš 2 pusių. Prieš medinių grindų montavimą masyvo grindinės lentos turėtų būti bent 48 val. laikomos patalpoje, kurioje bus dedamos. Kambario temperatūra turėtų būti apie 20 laipsnių.

 

2. Kaip pasirinkti grindines lentas?

 

Pasirinkimas priklauso nuo pradinio grindinio aukščio. Jei grindis reikia pakelti apie 10 – 15 cm, naudojamos sijos/ lagės, standartinis žingsnis tarp sijų 40 – 60 cm. Rekomenduojamas grindų lentų storis nuo 19 mm storio. Jei grindų pakėlimui vietos nėra, grindinės lentos klojamos ant betono. Tokiu atveju rekomenduojama naudoti tarpsluoksnį, kartono, folijos, medienos plaušų plokštę, kad mediena būtų apsaugota nuo drėgmės. Tokiam montavimo būdui galima naudoti ir 15 mm storio grindų lentas.

 

3. Grindinių lentų traukimasis / plėtimasis

 

Mediena yra gyva medžiaga, kuri sugeria ir išgarina drėgmę. Dėl sugertos drėgmės mediena plečiasi, kai drėgmė garuoja - traukiasi. Per šildymo sezoną tarp lentų gali atsirasti mažų plyšelių, kurie vasarą, padidėjus drėgmei, išnyksta. Todėl tarp lentų ir sienos turėtų būti apie 10 - 20 mm tarpas, kuris paprastai yra paslepiamas storesne grindjuoste.

 

4. Tvirtinimas varžtais

 

Varžtas sukamas į išdrožą / „špuntą“ 45 laipsnių kampu. Varžtų ilgį rekomenduojama rinktis atsižvelgiant i lentų storį.

 

Grindų storis, mm

Varžto ilgis, mm

14

42

20

44

25

47

30

62

 

5. Tvirtinimas vinimis

 

Vinys kalamos į išdrožą / „špuntą“ 45 laipsnių kampu. Varžtų ilgį rekomenduojama rinktis atsižvelgiant i lentų storį. Rekomenduojama naudoti cinkuotas vinis.

 

Grindų storis, mm

Vinies ilgis, mm

14

50

20

60

25

60

30

75

 

6. Grindų šildymas

 

Medinės grindys gali būti šildomos. Yra keturios grindų šildymo sistemos:

  • grindų šildymo sistema su vandeniu; 
  • grindų šildymas su žemos įtampos srove; 
  • grindų šildymo su elektros energija; 
  • aliuminio folija su elektra.