Tropinės medienos terasos

Ieškote aukštos kokybės kietmedžio terasos lentų iš tropinės medienos? Su mūsų kietmedžio terasinėmis lentomis galite sukurti patrauklią terasą ir mėgautis lauko erdve visą vasarą. Tropinė mediena yra žinoma dėl savo ilgaamžiškumo ir natūralios išvaizdos. Yra įvairių rūšių kietmedžio medienos. Vienos rūšies egzotinė mediena yra itin patvari ir tarnauja ilgus metus nesugerdama drėgmės ir nešvarumų, o kitos rūšies tropinė mediena tarnauja trumpiau ir kenčia nuo pelėsio, drėgmės ir nešvarumų. Todėl yra didelis kainų skirtumas.

Kietmedžio terasinių lentų asortimentas yra labai platus. Yra daug  tropinės medienos rūšių, su kuriomis galite sukurti gražią terasą. Bet kuris kietmedžio paklotas yra aukščiausios kokybės? Žemiau rasite vienas iš populiariausių tropinės medienos rūšių. Taip pat galime pasiūlyti ir kitas tropinės medienos rūšis, kaip Merbau, Iroko, Tiko, Azobe, Afrormosia ir kt.

 

Patogios, be šakų, natūraliai patvarios terasinės lentos

TIK TIKRA MEDIENA

Mūsų produktai pagaminti iš 100% tikros medienos, be jokių priedų

BEŠAKĖ MEDIENA

Egzotiška išvaizda

BEGALĖ DERINIŲ

Neprilygstamas medienos rūšių pasirinkimas

YPATINGAS ILGAAMŽIŠKUMAS

Tropinės medienos terasų lentos yra 1-2 patvarumo klasės

Tropinės medienos terasinės lentos tinka tiek privatiems, tiek komerciniams projektams

Papildomos galimybės lengvam montavimui ir nepriekaištingai išvaizdai

PASLĖPTAS TVIRTINIMAS

Terasa be matomų medsraigčių

GALIMYBĖ JUNGTI ILGIU

Mažina atliekų kiekį, taupo išlaidas

PAPRASTAS MONTAVIMAS

Novatoriški ir paprasti tvirtinimo būdai

Susisiekite su mumis

SUSISIEKTI

Ipe tropinė mediena

Ipe (Tabebuia spp.) yra žinoma kaip ilgaamžiškiausia kietmedžio rūšis pasaulyje. Ipe tropinė mediena turi 1 patvarumo klasę, Ipe gali būti lyginama su termo uosiu. Ipes medienos rūšis dažnai naudojama baseinuose ir terasose. Ipe mediena turi tam tikrų spalvų skirtumų: nuo gražiai žalsvai rudos iki šviesesnės ir raudonai rudos. Ši kieta egzotinė mediena taip pat sugeria mažai drėgmės ir nešvarumų, todėl terasos lentos išlieka gana kietos. Mūsų patarimas – padengti lentas kietmedžio aliejumi ir rudenį kas savaitę nušluoti terasą. Tai neleis dumbliams ir kitiems nešvarumams prilipti prie Ipe terasinių lentų.

Naudojama: terasoms, fasadams, tvoroms, baldams

Kilmė: Pietų Amerika

Patvarumo: 1 klasė

Padouk tropinė mediena

Padouk (Pterocarpus soyauxii) tropinė mediena yra viena ilgaamžiškiausių kietmedžių pasaulyje, turinti 1 patvarumo klasę. Ypatinga tai, kad Padoukas daugiausiai auga ne kaip miškai, o tik kaip pavieniai medžiai, kurie užauga aukštesni nei 40 metrų. Padouk medžiai dažnai randami Kamerūne. Spalva koralų raudona, ne be reikalo šis gaminys Prancūzijoje dar vadinamas Corial. Be padengimo Padoek medienos spalvą įgauna juodai rudą atspalvį ir po to pamažu pilkėja. Afrormosia ir Padouk yra bene vienintelės kietmedžio rūšys, kurių medienos rašto struktūra vis dar gražiai matoma nupilkėjusiose lentose.

Vis daugiau Europos šalių atranda Padouk kaip labai prabangią egzotinės medienos rūšį, turinčią daug mažesnį „judėjimo“ poveikį nei populiarioji Bangkirai mediena. Tai labai stabilus medienos tipas, todėl Padouk terasines lentas taip pat tinka montuoti su spaustukais paslėptam tvirtinimui. Padoek kietmedžio lentų alternatyvos yra terasų lentos iš Tali tropinės medienos bei termo uosio kietmedis.

Naudojama: terasoms, fasadams, tvoroms

Kilmė: Vakarų Afrika

Patvarumo: 1 klasė

Tali tropinė mediena

Tali (Erythrophleum spp.) yra labai patvarus (1 patvarumo klasė) ir stabilus tropinis kietmedis, kilęs iš Afrikos. Tali yra nuo šiltos rudai geltonos iki rudai raudonos spalvos, su tamsesnių atspalvių juostelėmis. 3 didžiausios Tali savybės yra ypatingas kietumas, stiprumas ir stabilumas. Tali savo ilgaamžiškumo savybėmis prilygsta Padouk ir Ipé medienai. Dėl gero džiūvimo Talis taip pat vertinamas kaip Padoukas pagal matmenų stabilumą. Dėl didžiulio Tali medienos stabilumo šios lentos gali būti tvirtinamos spaustukais paslėptam tvirtinimui.

Tali taip pat yra nugalėtojas pagal jautrumą įbrėžimams ir atsparumą dilimui: ji žinoma kaip labai atspari dilimui medienos rūšis. Iš pradžių Talis netgi buvo naudojamas intensyviai naudojamoms parketo grindims viešose patalpose, ilgainiui medžiaga užkariavo ir eksterjero pasaulį. Kalbant apie ilgaamžiškumą ir matmenų stabilumą, Tali ir Padouk balai yra vienodai aukšti. Lyginant kainą ir fizinę jėgą, yra didesnis skirtumas Tali naudai. Apibendrinant galima teigti, kad tai vienas geriausių kainos ir kokybės santykis tropinio kietmedžio segmente. Ši mediena yra azobe medienos kategorijoje.

Naudojama: terasoms, fasadams, tvoroms, baldams, vidaus grindims

Kilmė: Afrika

Patvarumo: 1 klasė

Cumaru tropinė mediena

Cumaru (Dipteryx odorata) mediena yra kilusi iš Pietų Amerikos, ji yra labai stabili ir patvari (1 patvarumo klasė). Cumaru mediena turi gražų liepsnos raštą, yra geltono arba raudono atspalvio, kuris tolygiai sensta iki gražaus, švelnaus pilko atspalvio. Raudonas cumaru yra stipresnis ir patvaresnis nei geltonas variantas.

Cumaru kietmedis yra viena gražiausių medienos rūšių pasaulyje, tačiau patvarumu šiek tiek nusileidžia Ipé ir Padouk medienai. Cumaru mediena yra žinoma dėl savo gražaus liepsnos piešinio ir tolygaus pilkėjimo. Cumaru taip pat žinomas kaip “Brazilijos tikmedis”.

Naudojama: terasoms, fasadams, tvoroms, sodo baldams

Kilmė: Pietų Amerika

Patvarumo: 1 klasė

Garapa tropinė mediena

Garapa (Apuleia leiocarpa) yra kietmedžio rūšis, kilusi iš Pietų Amerikos. Garapa taip pat vadinama Almendrilo kietmedžiu arba Grapia. Garapa mediena atrodo gražiai, su gražiu auksiniu švytėjimu ir tiesiomis linijomis.

Garapa mediena turi 2 patvarumo klasę, kurios tarnavimo laikas siekia iki 15-20 metų. Nors tai kietmedžio rūšis, lentos nėra per kietos, todėl lengvai netrūkinėja. Garapa mediena yra šiek tiek riebi, o tai reiškia, kad ji pritraukia daugiau nešvarumų. Tai gali būti išsprendžiama reguliariai dengiant lentas alyva. Garapa turi panašių savybių kaip Bangkirai kietmedis, tačiau yra šiek tiek silpnesnis. Kalbant apie ilgaamžiškumą Garapa mediena lyginama su termo pušimi.

Naudojama: terasoms, fasadams, tvoroms

Kilmė: Pietų Amerika

Patvarumo: 2 klasė

Jatoba tropinė mediena

Jatoba (Hymenaea courbaril) yra labai kieta mediena, šis kietmedžio tipas yra labai atsparus dilimui. Dėl to jatoba tinka intensyviam naudojimui, pavyzdžiui, patalpų grindims, kuriomis dažnai vaikštoma. Šerdies mediena yra beveik riešutinės spalvos, savotiškas oranžinės, raudonos ir rudos spalvos derinys. Jatobos mediena gaunama iš lapuočių medžių Centrinės ir Pietų Amerikos atogrąžų miškuose, daugiausia iš Brazilijos. Jatoba mediena priklauso 2 patvarumo klasei, todėl puikiai tinka terasų, tvorų įrengimui bei fasadų apdailai. Savo išvaizda jatobos mediena artima Padouk, Ipé bei Raudonojo Cumaru medienai. Patvarumo atžvilgiu Jatoba gali būti lyginama su termo pušies bei termo radiata pušies medienomis.

Jatobos medienoje yra vandenyje tirpių ingredientų, kurie kartais gali sukelti dėmes. Todėl prieš montuojant Jatoba medienos lentas patartina jas apdoroti kietmedžio alyva. Jei mediena eksplotuojama be padengimo, šios dėmės laikui bėgant natūraliai išnyksta.

Naudojama: terasoms, fasadams, tvoroms, baldams, vidaus grindims

Kilmė: Centrinė ir Pietų Amerika

Patvarumo: 2 klasė

 

Bangkirai tropinė mediena

Bangkirai (Shorea spp., Šorėja rūšies medžiai) yra įvairių tipų, iš kurių bene geriausiai žinomi „Yellow Balau“ ir „Red Balau“. Geltonasis Balau (2 patvarumo klasė) yra populiariausias tarp Bankirai ir turi atinkamą kainą. Raudonasis Balau (3 patvarumo klasė) yra prastesnės kokybės ir trumpesnis tarnavimo laikas.

Bangkirai iš tikrųjų yra rūšis, kurios nėra: tai bendras ne mažiau kaip 8 skirtingų medžių pavadinimas. Iš dalies dėl to Bangkiroje gali būti didelių spalvų skirtumų. Jei ketinate užsisakyti skirtingo ilgio Bangkirai terasos lentas, tai beveik neįmanoma, kad jos būtų iš 1 partijos. Tai gali sukelti daugiau spalvų ir dydžių skirtumų. Taigi, norint gauti kuo tolygesnę terasą, geriau užsisakyti 1 Bangkirai lentų ilgį ir jungti jas ilgiu.

Bangkirai mediena yra jautri susitraukimui. Montavimas su klipsais paslėptam tvirtinimui ar vinimis nerekomenduojamas. Ši mediena yra labai tanki ir sunki. Dėl to paviršiuje retkarčiais atsiranda nedideli įtrūkimai. Laikui bėgant gelsvai ruda Yellow Balau spalva patamsės. Bangkirų mediena neturėtų liestis su geležimi. Tai sukels medienos spalvos pasikeitimą.

Naudojama: terasoms, tvoroms

Kilmė: Pietryčių Azija

Patvarumo: 2-3 klasė

Terasos priežiūra. Alyvuoti ar nealyvuoti?

Tropinės medienos terasinėms lentoms nebūtinai reikalingas paviršiaus padengimas, tačiau reguliari priežiūra ir padengimas alyva atnaujins jūsų terasos išvaizdą ir palengvins jos valymą.

  • Rekomenduojame valyti ir prižiūrėti terasą prieš prasidedant vasaros sezonui.
  • Lengvai nušlifavę išblukusias lentas pašalinsite sidabrinę paviršiaus spalvą ir grąžinsite medienai pirminę išvaizdą.
  • Jei norite išsaugoti arba pakeisti tropinės medienos atspalvį, kartą per metus lentas padenkite UV spinduliams atsparia alyva.
  • Jei norite išsaugoti laikui bėgant papilkėjusių lentų atspalvį, lentas tepkite bespalve alyva be UV spindulių filtro.
  • Alyva turėtų būti dengiama tik ant švarių, lygių, nedulkėtų paviršių.

Nuotraukoje: Padouk tropinės medienos terasa, be padengimo

Termiškai modifikuotas uosis – atsakinga tropinės medienos alternatyva

Atogrąžų mediena laikoma auksiniu medienos ilgaamžiškumo standartu. Ši mediena, žinoma, yra vertinga, tačiau jai įsigyti kertami atogrąžų miškai. Siūlome alternatyvą – naudoti medienos rūšis, kurios, termiškai modifikuotos, pasižymi panašiu patvarumu ir funkcionalumu kaip atogrąžų medienos rūšys, tačiau neiškertant atogrąžų miškų.

Mūsų termiškai apdorotos terasinės lentos yra natūraliai tokios pat pat patvarios kaip ir atogrąžų mediena, o gal net dar patvaresnės, be to, sodrios gilios spalvos. Skirtingai nuo tropinių lapuočių medienos, termiškai apdirbtos lentos yra ekologiškos, netoksiškos ir atsparios puvimui mažiausiai 25 metus, jei tinkamai sumontuotos.

Nuotraukoje: Termo uosio terasa, be padengimo

Rekomendacijos, kaip įrengti tropinės medienos terasą

Naudojant tinkamas montavimo technikas, terasos bus gražiausios ir ilgaamžiškiausios

  • Rekomenduojame naudoti tropinės medienos arba termo eglės sijas (patvarumo klasė 1). Tai užtikrins, kad jūsų terasos konstrukcija tarnaus bent jau tiek pat laiko, kiek ir terasinės lentos.
  • Pasirinkite klipsų tvirtinimą, kad gautumėte terasos paviršių be jokių matomų skylių ar varžtų.
  • Jei nuspręsite tvirtinant terasines lentas naudoti varžtus, rekomenduojame iš anksto išgręžti skyles lentose, kad varžtais nesuskildytumėte medienos. Gręžtuvo skersmuo turi būti 1 mm didesnis už varžto skersmenį.
  • Prieš montuodami kiekvienos terasinės lentos galą patepkite vašku, kad užtikrintumėte ilgesnį medienos tarnavimo laiką.
  • Norėdami teisingai sumontuoti, laikykitės terasinių lentų montavimo instrukcijos.